Wanna z hydromasażem – jak wybrać?

Jeszcze kilka lat temu wanna z hydromasażem była luksusem, z którym spotykaliśmy się tylko w eleganckich kurortach wypoczynkowych. Dziś już wiele osób może pozwolić sobie na zakup takiego modelu. Jak wybrać wannę z hydromasażem?

Wanny z hydromasażem świetnie sprawdzą się w dużych pokojach kąpielowych, jak i niewielkich łazienkach. Kąpiel w wannie jest idealną formą relaksu po dniu spędzonym w pracy. Na co zwrócić uwagę wybierając ją?

Kształt wanny

Wybierając wannę z hydromasażem trzeba zwrócić uwagę na kształt modelu, który będzie pasował do naszej łazienki. Najczęściej produkty z hydromasażem są prostokątne bądź narożne. Rzadziej kupowane są wanny okrągłe, owalne, beznarożnikowe sześciokątne, czy ośmiokątne, chociaż takie wanny również proponują nam producenci. Wybierając wannę ze sklepu Camero trzeba zwrócić uwagę na kształt, który będzie pasował do naszej łazienki.

Ile dysz?

Ilość dysz, które są w wannie to komfort masażu. Najwięcej dysz producenci proponują w wannach z masażem wodno – powietrznym, a najmniej z masażem wodnym.

Wanny, które będą posiadały około 5 dysz wychodzących na plecy, 2 na stopy oraz 5 po bokach zapewnią już komfortowy masażu. Wanny, które posiadają mniej niż 15 dysz takiego komfortu nie są w stanie zapewnić.

Rodzaj dysz?

Dysze, które spotykamy w wannach z hydromasażem są ruchome (kierunkowe i obrotowe), nieruchome (kaskadowe i shiatsu) oraz dysze szampańskie i suche.

Dysze ruchome mogą zmieniać swój kierunek, dysze obrotowe obracają się o 360 º. Dysze kaskadowe znajdują się w górnych warstwach wanny i kierują wodę na kark oraz plecy. Dysze shiatsu dbają o kręgosłup, a dysze szampańskie powodują wyrzut wody, dzięki czemu powietrze rozbija się jak bąbelki szampana.