Tanzania Porcelanosa, czyli płytki ceramiczne imitujące naturalne drewno

Boazeria nie musi być materiałem pierwszego wyboru, by wnętrze posiadało domowy charakter. Płytki ścienne i podłogowe z serii Tanzania, wytwarzanej przez designerską grupę Porcelanosa, dostarczają wielu ciekawych inspiracji. Jedną z nich jest zastosowanie dużych płyt o fakturze drewna na ścianach. Dzięki temu można uzyskać efekt elegancji i ponadczasowego stylu. Porcelanosa to hiszpańska jakość, która niesie ze sobą nowatorskie rozwiązania pasujące do różnych wnętrz.

Motyw drewna w różnych odcieniach

Obecnie podłogi z płytek ceramicznych imitujących naturalne drewno, są coraz popularniejsze. Ich zalet jest wiele, począwszy od utrzymania czystości, poprzez atrakcyjną cenę i wyjątkową trwałość. Płytki Tanzania utrzymane są w ciepłej, terakotowo — drewnianej gamie kolorystycznej. Dzięki swej uniwersalności i wszechstronności łatwo dopasowują się do rozmaitych wnętrz. Tanzania Porcelanosa idealnie współgra z klasyczną i nowoczesną stylistyką wnętrz. Do wyboru są odcienie szarości, malowanego lub bejcowanego drewna oraz sosny, świerka, buku. Jasne i ponadczasowe płytki z hiszpańskim designem to wymarzona propozycja dla koneserów pięknych i gustownych wnętrz.

Efekt eleganckiej boazerii dzięki płytkom Tanzania Porcelanosa

Coraz wyższe ceny drewna sprawiają, że znacznie łatwiej uzyskać spektakularny efekt kładąc na ścianach kafelki drewnopodobne. Kolekcja Tanzania pochodząca z fabryk hiszpańskiego producenta Porcelanosa, to powiew luksusu za rozsądna cenę. Importowane kafelki do złudzenia przypominają misternie układaną boazerię. Nie trzeba zatrudniać dodatkowej ekipy do wykończenia ścian, gdyż wystarczy dobrać płytki z kolekcji Tanzania. Można je układać na całej ścianie lub na wybranych fragmentach, np. w miejscach wymagających podkreślenia lub jako ochrona przed brudzeniem ścian.