Prosty i tani sposób na nowy wygląd łazienki

Z różnych względów remont łazienki czasami nie wchodzi w grę. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z metamorfozy tego pomieszczenia. Jest kilka prostych i tanich sposobów, dzięki którym łazienka może nabrać zupełnie nowego wyglądu.

Nowa zasłona prysznicowa odmieni wygląd łazienki

Jeżeli w łazience króluje wanna, nie ma osobnej kabiny prysznicowej, z pewnością dla wygody zamontowana jest zasłona prysznicowa. Zakup nowej zasłony prysznicowej może być zatem szybkim sposobem na to, łazienka zaczęła lepiej wyglądać. Zasłony prysznicowe różnią się cenami w zależności od sklepu. W tych bardziej designerskich sklepach z akcesoriami do domu, za ładną zasłonę trzeba czasami zapłacić nawet ponad 100 zł. W zwykłym markecie kupi się ją za dosłownie kilkanaście zł. Wybierając droższą wersję będzie można z pewnością przebierać w pięknych wzorach. Teraz modne są motywy botaniczne, delikatne motywy kwiatowe, proste wzory nawiązujące do stylu skandynawskiego ( paski, kropki, wzór przypominający plaster miodu). Można również postawić na zasłony w jednolitym kolorze. Wszystko zależy od tego, jak prezentuje się cała łazienka.

zasłona prysznicowaJak dobrze dobrać zasłonę prysznicową?

Im więcej kolorów w łazience, jak to bywa na przykład w tych urządzanych w latach 90-tych, tym lepiej postawić na zasłonę w jednolitym i raczej spokojnym kolorze. Jeżeli zaś łazienka wykończona Jest glazurą w jednolitym kolorze, można postawić na bardziej odważne wzory na zasłonie prysznicowej. To prosta zasada, która naprawdę dobrze się sprawdza. Jedna nowa rzecz, która w dodatku nie kosztuje dużo, a daje dobry efekt. Naprawdę warto tego spróbować u siebie.