Płyny do płukania- ich rola w procesie prania

Nadają ubraniom, ręcznikom i bieliźnie przyjemnej miękkości i delikatności. Pozostawiają subtelny zapach, sprawiają, że tkaniny są puszyste i elastyczne. Zabezpieczają przed elektryzowaniem się materiałów- tak właśnie działają płyny do płukania, które dodawane są zwykle pod koniec cyklu prania. Ze względu na bezpośredni kontakt ze skórą powinny cechować się delikatnym składem. Producenci oferują szeroki ich wybór zarówno pod względem zapachów, jak i konsystencji. Jakie właściwości płynu do płukania należy wziąć pod uwagę?

Płyny do płukania – przyjemność zapachu

płyn do płukania

Środki do prania wybierane są przede wszystkim ze względu na ich zapach. Produkt powinien pozostawiać przyjemną, niepodrażniającą woń, która utrzymuje się na ubraniu przez dłuższy czas. W ofercie marki Clever dostępne są zarówno aromaty kwiatowe, jak i egzotyczne, które poprawiają komfort noszenia ubrań, ale również zmiękczają tkaniny.

Płyny do płukania – czym kierować się przy zakupie?

Wybierając płyny do płukania, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • przeznaczenie (zmiękczające, zapachowe, do tkanin białych/kolorowych/ czarnych, uniwersalne),
  • pojemność i wydajność – rozmiar opakowania należy dobrać w zależności od indywidualnych potrzeb, natomiast wydajność decyduje o tym, jak długo można stosować produkt, biorąc pod uwagę m.in. jego konsystencję,
  • antyalergiczność – produkty z delikatnym, przebadanym dermatologicznie składem są bezpieczne dla dzieci i niemowląt, a także osób ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień.