Nowoczesne drzwi w łazience

Najnowsze trendy architektoniczne jasno mówią o tym, że drzwi przesuwne łazienkowe zdobywają coraz większą popularność. Nie ma się co dziwić – są łatwe w montażu, a do tego wygodne w użytkowaniu i przede wszystkim – efektowne. Świetnie pasują do nowoczesnych, oszczędnych w wystroju wnętrz.

Drzwi przesuwne łazienkowe

Jeśli chodzi o drzwi przesuwne w wejściu do łazienki, nie są one jeszcze najpopularniejszym rozwiązaniem. Ale zwłaszcza osoby, które mają dość małą przestrzeń do wykorzystania przy aranżacji łazienki, powinny się nad nimi zastanowić.

Ich ogromną zaletą jest oszczędność miejsca – standardowe drzwi potrzebują sporo przestrzeni, by swobodnie się otwierać. Przy drzwiach przesuwnych łazienkowych ten problem nie występuje, a drzwi poruszają się sprawnie i lekko po zamontowanej na ścianie szynie.

Drzwi przesuwne prysznicowe

Jeśli chodzi o dobór przesuwnych drzwi do prysznica, warto wybrać produkt najwyższej jakości. Drzwi wykonane z kiepskich materiałów już po niedługim czasie mogą pozostawiać wiele do życzenia.

Dobrze dobrane drzwi do prysznica przede wszystkim muszą być idealnie szczelne. Niedopuszczalne jest, by podczas kąpieli woda wylewała się na podłogę. Drzwi prysznicowe mogą być wykonane ze standardowego, przezroczystego tworzywa. Jednakże bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem są drzwi pokryte sztucznymi kroplami wody lub też mleczną poświatą. Tego rodzaju drzwi doskonale pasują do nowoczesnych kabin i stanowią idealne ich wykończenie.