Nowoczesne akarycydy

Rośliny zarówno w ogrodzie, jak i w domu sprawiają wyjątkowo dużą ilość radości. Nie można jednak zapominać, że mogą być one zaatakowane przez różnorodne grzyby, pasożyty, czy też przez żywiące się nimi owady. Dobrym przykładem może być tzw. przędziorek, który atakuje zarówno rośliny domowe, jak i ogrodowe.

Niewielki zabójca

W większości przypadków atak przędziorka może zostać przeoczony. Nie można się temu dziwić, ponieważ rozmiar tego niewielkiego roztocza zwykle nie przekracza 0,5 mm! W większości sytuacji obecność przędziorka staje się jasna po przyjrzeniu się kondycji rośliny.

W wyniku ataku oraz namnażania się tego roztocza w dolnej części liści pojawia się duża ilość charakterystycznych pajęczynek, a ich barwa zaczyna się zmieniać. Liście stopniowo zaczynają żółknąć, a ich kolorystyka stopniowo zbliża się do brązu. Dlatego tak ważne jest, aby stosować odpowiednie akarycydy (tu), czyli środki na roztocza.

Dobór odpowiedniego preparatu

Współcześnie producenci zaoferować mogą kilka rodzajów akarycydów. W sprzedaży dostępny jest nie tylko gotowy oprysk na przędziorka w postaci aerozolu, ale również środki w formie granulatu, czy też proszku, który zostaje rozpuszczony w wodzie.

Należy pamiętać, że dobierając preparaty na przędziorki, warto zwrócić uwagę na ich zakres działania. W rzeczywistości spora część oferowanych preparatów działa jedynie na przędziorki w określonej fazie rozwoju. Jeżeli chce się mieć pewności co do skuteczności środka, najlepszym rozwiązaniem będzie preparat działający zarówno na jaja, osobniki dorosłe, jak i na wszystkie formy pośrednie.