Na co zwrócić uwagę wybierając ostrzałkę do łańcucha?

Wysokiej jakości ostrzałka do łańcuchów, to inwestycja na lata, dlatego też tym bardziej warto postawić na wysokiej jakości sprzęt od renomowanego producenta. Markowa ostrzałka nie tylko znacząco podnosi komfort pracy, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo.

Kąt ostrzenia

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby przy wyborze ostrzałki do łańcuchów jak ta zwrócić uwagę na jej kąt ostrzenia. Godne polecenia są oczywiście nowoczesne urządzenia, które oferują prostą regulację kąta ostrzenia. Większość ostrzałek dostępnych na rynku umożliwia ustawienie kąta w zakresie od 35 do 45 stopni. Jak powszechnie wiadomo im bardziej będzie można wychylić imadło, tym oczywiście zdecydowanie łatwiej będzie precyzyjnie naostrzyć łańcuch.

Bezpieczna i komfortowa praca

Najlepsze ostrzałki do łańcuchów zapewniają bezpieczną i szybką pracę. Przed wybraniem nowego urządzenia warto zwrócić uwagę na zamontowane zabezpieczenia. Dobra ostrzałka do łańcuchów powinna być zabezpieczona przed przegrzaniem. Godne polecenia są urządzenia, które posiadają specjalne otwory montażowe w korpusie, dzięki czemu będzie można sprzęt stabilnie przytwierdzić do stołu roboczego.

Jeżeli ostrzałka podczas pracy nie będzie samoistnie się przesuwać, to znacząco zwiększy się poziom bezpieczeństwa. Standardem w dzisiejszych czasach są ostrzałki do łańcuchów z ogranicznikiem głębokości. W dużej mierze to właśnie dzięki temu dodatkowi można zachować dużą precyzję.

Dodatkowe elementy warte uwagi

Jeżeli chodzi o precyzję pracy, to przydać może się również specjalne oświetlenie LED. Dokupić można także zamienne nasadki, dzięki którym ostrzałka naostrzy nie tylko łańcuch, ale również nóż, dłuto albo wiertła. Przy ostrzałkach akumulatorowych, niezbędna jest oczywiście porządna ładowarka.

Dobrym pomysłem jest rozejrzenie się za modelami, które w zestawie mają dwa akumulatory.