Na co zwrócić uwagę, kupując zasłony prysznicowe?

Stylowa zasłona prysznicowa to z całą pewnością nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Obecnie możemy liczyć na bogaty i zróżnicowany asortyment, dzięki czemu każdy z nas znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem zasłony do aranżacji wnętrza. Zadaniem takiej zasłony prysznicowej jest nie tylko zatrzymywanie wody i zapewnienie nam prywatności, ale także upiększenie naszej łazienki.

Na co zwrócić uwagę, kupując zasłony pod prysznic?

Z zakupem zasłon prysznicowych nie ma obecnie najmniejszego problemu, jednakże kupowanie pierwszej lepszej niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem.

• Zasłona pod prysznic powinna bowiem pasować do pozostałych elementów wyposażenia łazienki, czyli tworzyć spójną całość aranżacyjną.
• W zależności od wystroju naszej łazienki, do wyboru mamy zasłony jednobarwne, wielokolorowe czy tez nawet wzorzyste.
• Podczas wybierania zasłony należy określić, czy ma ona jedynie chronić przed zachlapaniem czy też dodatkowo zapewnić nam intymność podczas kąpieli. W pierwszym przypadku można pozwolić sobie na przezroczysta zasłonkę, a w drugim należy sięgnąć po matową i najlepiej też grubszą zasłonę.
• Wybierając zasłonę pod prysznic, zwróćmy uwagę również na jej dolne wykończenie. Zaletą modeli zakończonych ołowianą tasiemką jest to, ze zasłona lepiej się układa i nie przykleja się do ciała.
• Jeśli mamy wiele dodatków w łazience, to lepiej jest postawić na zasłonę w jednolitym kolorze.