Misy WC – poznaj ich rodzaje!

Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych misek WC oraz całych kompaktów. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z różnymi wariantami, aby wybrać ten, dopasowany do swoich potrzeb. Bardzo często okazuje się, że specyfikacja łazienki eliminuje niektóre rozwiązania, a my musimy szukać innych, innowacyjnych rozwiązań. Poznaj rodzaje mis WC!

Misa WC wisząca

Są to obecnie najchętniej wybierane misy, mocowane na specjalistycznym stelażu podtynkowym, który ukrywa cały mechanizm spłukujący w ścianie. Na ścianie widzimy jedynie przycisk spłukujący. Producenci oferują obecnie niezwykle duży wachlarz przycisków – mogą one stać się zatem swoistym elementem dekoracyjnym w łazience.

Ten rodzaj misek skierowany jest głównie do domów, których design jest nowoczesny, aczkolwiek bardzo często wybierane są również do miejsc publicznych. Miski te nie dotykają ziemi, co znacznie ułatwia sprzątanie pod nimi. Są one również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Misy WC stojące

Jest to ponadczasowy wybór. Ich największymi zaletami są łatwość montażu oraz stabilność. Dodatkowym plusem jest fakt, że instalacja misy https://www.reahurt.pl/produkty/3,misy-wcbidety stojącej nie generuje dodatkowych kosztów, a sam zakup misy nie jest drogi, więc nie obciąża kieszeni kupującego. Miski z reguły wykonane są z najwyższej jakości materiału, przez co sprawdzają się przez wiele lat. 

Ich zaletą jest cena – są one bowiem tanie. Wybierane są one najczęściej do łazienek stylizowanych na wcześniejsze lata. 

Miska WC stojąca – kompakt

W tym przypadku misa WC stanowi integralną część ze zbiornikiem na wodę. Największą jego zaletą jest fakt, że montaż całego zestawu odbywa się bardzo szybko, a sama misa jest niezwykle trwała oraz stabilna. Występują one w różnych kształtach – każdy znajdzie zatem wśród nich coś dla siebie. Swoje zastosowanie znajdą zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych łazienkach.