Metalowa półka łazienkowa. Warto uważać przy jej skręcaniu

Metalowe półki łazienkowe mogą stanowić piękną dekorację łazienki. Oczywiście są też bardzo praktyczne. Można na nich postawić nawet dość ciężkie rzeczy. W przeciwieństwie do półek plastikowych, nie ma ryzyka, że metalowa połka pęknie, a tym bardziej się połamie. Bez względu na to czy jest to wisząca półka narożna łazienkowa, czy też stojąca półka pod umywalkę, warto taką kupić.

Metalowe półki często są do złożenia

Półka stojąca czy też półka narożna metalowa do łazienki najczęściej sprzedawana jest w częściach. Kupujący sam musi ją wyjąć z kartonu i odpowiednio poskręcać. Nie jest to oczywiście praca trudna. Przy większości półek nawet nie trzeba korzystać z instrukcji montażu, wszystko bowiem jest oczywiste. Posiłkując się instrukcją, taką półkę jest w stanie sobie złożyć nawet ten, kto nigdy wcześniej nie skręcał żadnych półek ani innych elementów wyposażenia domu. W przypadku półek łazienkowych, przy ich składaniu trzeba postępować niezmiernie delikatnie, istnieje bowiem ryzyko ich zarysowania. To nie tylko gorszy efekt estetyczny. Zarysowania na półce mogą powodować przyspieszone jej rdzewienie.

Przy skręcaniu półki, warto chronić delikatną warstwę farby lub chromu

Skręcanie takiej półki wiąże się z ryzykiem jej zarysowania. Warto więc uważać podczas skręcania, by nie zarysować części półki, choćby zahaczając przypadkowo jednym elementem o drugi. Już tak powstałe zarysowania mogą przyczynić się bowiem do przyspieszonego rdzewienia półki, o co w wilgotniej łazience nietrudno. Nawet podczas przykręcania śrub warto pomiędzy śrubę a klucz lub śrubokręt, włożyć kawałek materiału. To ochroni warstwę farby lub chromu, dzięki czemu ryzyko szybkiego rdzewienia śrub będzie o wiele mniejsze.