Kamień ozdobny na ścianę – kiedy pasuje do łazienki

Łazienki wyłożone płytkami od podłogi aż po sam sufit do dziś rzadkość. Obecnie projektanci wnętrz proponują swoim klientom wiele alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest kamień ozdobny na ścianę. O tym, w jakiej łazience się sprawdzi i, czy ma jakieś wady mówi poniższy tekst.

W jakiej łazience sprawdzi się kamień ozdobny na ścianę?

Współcześnie o łazienkach zwykło się mówić, że to salony kąpielowe. Jeśli przyjrzeć się aktualnym trendom i projektom łazienek, rzeczywiście ich wnętrza zupełnie nie przypominają wyłożonej płytkami zimnej przestrzeni.

W dzisiejszej łazience stawia się rośliny, które lubią wilgoć i wiesza przeszklone obrazy. Płytki, przynajmniej na jednej ze ścian, zastępowane są kamieniem ozdobnym. Takie rozwiązanie sprawdzi się w dużej łazience, w której połączenie kamienia i płytek może tworzyć oryginalne wzory.

Na mniejszej przestrzeni można wykorzystać kamień zamiast płytek dekoracyjnych. Należy przy tym pamiętać, by nie przytłoczyć wnętrza strukturą i wielkością kamienia. Zasada, która obowiązuje brzmi: im mniejsza łazienka, tym mniej kamienia należy położyć. Więcej o dopasowaniu kamienia ozdobnego można znaleźć na https://www.ekspercilazienek.pl/kamien-dekoracyjny.

kamień ozdobny na ścianę

Jak dbać o kamień ozdobny w łazience?

Kamienie ozdobne to rozwiązanie ponadczasowe. Sprawdzi się zarówno w nowoczesnych łazienkach, jak i tych, które urządzone są w tradycyjny sposób. Na pewno nie zaszkodzi mu woda, ani wilgoć.

Materiały, które przeznaczone są do łazienek, zawsze są odpowiednio przygotowane i zaimpregnowane. Dzięki temu nie ma zbyt wiele problemów z utrzymaniem ich w czystości. Kluczowe jest, by do klejenia kamienia wybrać kleje przeznaczone do stosowania w łazienkach. W innym wypadku pod wpływem wilgoci, pod kamieniem będą tworzyć się przestrzenie powietrze. Źle położone płytki z kamienia mogą z czasem odpaść ze ściany.

Do czyszczenia kamienia ozdobnego wystarczą tradycyjne płyny do mycia łazienek. Najlepiej, by nie zawierały wybielaczy i chloru, który może niszczyć czyszczoną powierzchnię.