Jakie są najważniejsze zalety kabin prysznicowych?

Kabina prysznica cieszy się w polskich łazienkach zdecydowanie największą popularnością. Niewiele jednak osób jest w stanie powiedzieć, co ich skłoniło konkretnie do tego, żeby ją wybrać. Jakie są zatem najważniejsze zalety kabin prysznicowych, które powodują, że stanowią one przeważającą większość na polskim rynku?

Najważniejsze zalety kabin prysznicowych?

Nie da się ukryć, że standardowa polska łazienka jest dość mała. Niewielki metraż powoduje, że niezbędne są pewne sprytne działania mające na celu powiększenie jej przestrzeni. Osiąga się to poprzez oświetlenie, lustro, ale przede wszystkim, kabinę prysznicową. I to jest właśnie najważniejszą zaleta takiej kabiny, że zajmuje ona bardzo mało miejsca. W przypadku wanny trzeba się liczyć z utratą nawet do 20% przestrzeni łazienki, co jest wartością ogromną. Kabina zajmuje tylko niewielki jej ułamek.
To jednak nie jedyna zaleta, ponieważ kabiny to także miejsca, gdzie myje się szybciej, a przede wszystkim taniej, ponieważ ilość wody, jaką się zużywa, jest wielokrotnie mniejsza.

Czy kabiny prysznicowe mają jakieś wady?

Warto jednak zapytać, czy kabina prysznicowa ma jakieś wady? W końcu nie ma na rynku rzeczy idealnych, więc i ona musi pewnie niedociągnięcia mieć. Tak też jest, ponieważ nie da się ukryć, że w kabinie nie ma miejsca na większy relaks, a na pewno nie na takim poziomie, jaki byłby w przypadku kąpieli z pianą w wannie. Dodatkowo kabina bywa zbyt mała, co szczególnie odczuwają osoby o większym, niż przeciętnym wzroście.