Jak urządzić łazienkę industrialną?

Remont łazienki nigdy nie był zadaniem łatwym i mogącym być zrealizowanym bez wcześniejszego skrupulatnego przygotowania. Nawet w przypadku prostych aranżacji wnętrz ustalenie wszystkim detali i elementów wyposażenia jest niezwykle trudne. Wielu osobą wydaje się, że skoro zdecydują się na łazienkę w stylu industrialnym, to takie elementy jak ceramika łazienkowa będą niezwykle łatwe do wybrania. Niestety jest nieco inaczej.

Ceramika łazienkowa — jak wybrać?

Na szczęście ceramika łazienkowa w przypadku każdej aranżacji musi składać się mniej więcej w tych samych elementów. W skład każdej z nich wchodzi oczywiście umywalka oraz muszla sedesowa.
Ważne jednak jest to, że jeśli łazienka urządzona będzie w stylu industrialnym, koniecznie trzeba zastosować odpowiednie ich kształty, które będą jak najbardziej oszczędne. Zarówno w zdobieniach, jak i formie.

Jakie płytki ceramiczne wybrać?

Pozostaje jeszcze wybór odpowiedniego rodzaju kafelków ceramicznych na ściany i podłogi. W tym wypadku koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich barwę. W takim stylu doskonale sprawdzają się te, które imitować będą np. goły beton, kamień lub też nawet metal.
Bardzo często wśród inwestorów realizujących wykończenie łazienki w stylu industrialnym następuje decyzja o zrezygnowaniu całkowicie z płytek ceramicznych i pozostawienie na ścianie płyt z betonu architektonicznego, które cechują się niezwykle surowym klimatem.
W przypadku wybierania mebli do łazienki w takim stylu należy pamiętać o tym, że powinny to być meble przede wszystkim w możliwe najmniejszej ilości oraz że ich kolory powinny być utrzymane w różnego rodzaju odcieniach szarości. Dopuszczalne są niewielkie dodatki bieli lub czerni.