Doniczki produkcyjne do uprawy roślin

Doniczki produkcyjne przydają się nie tylko podczas uprawy roślin, ale także w czasie transportu. Szczególnie istotne jest wtedy odpowiednie zabezpieczenie sadzonek, żeby przetrwały podróż.

Gdzie kupić doniczki produkcyjne?

Takie donice można znaleźć w sklepach ogrodniczych, ale także w kwiaciarniach oraz marketach. W ostatnich latach doniczki produkcyjne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i są wykorzystywane przez większość ogrodników. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, dlatego najlepiej od razu po zakupie przesadzić rośliny do ziemi. Zbyt długie trzymanie sadzonek w doniczkach produkcyjnych może uszkodzić ich korzenie. W przypadku ogrodników, którzy zajmują się dużą uprawą dobrym wyborem będą duże doniczki produkcyjne. Sadzonki wymagają dodatkowej ochrony zwłaszcza w czasie zimy. Wtedy są właśnie najbardziej zagrożone, ponieważ na zewnątrz panują bardzo niskie, ujemne temperatury. Bez zastosowania doniczek produkcyjnych nie mają tak naprawdę żadnych szans przetrwać. Doniczki nie zajmują też dużo miejsca, dlatego nie powinno być większych problemów ze znalezieniem wolnej przestrzeni.

Wielodoniczki

W sprzedaży są dostępne też wielodoniczki, w których może się zmieścić nawet 40 roślin. Jest to świetne rozwiązanie dla miłośników ogrodnictwa, którzy uprawiają wiele gatunków kwiatów. Należy jednak zwrócić uwagę, żeby małe rośliny przebywały w specjalnie do tego zaprojektowanych miniszklarenkach. Dużym zagrożeniem są też szkodniki ogrodowe, do których należą nornice oraz myszy. W tym celu można użyć osłon na cebule kwiatowe, które skutecznie chronią cebule kwiatowe podczas sadzenia. Doniczki produkcyjne są zazwyczaj produkowane z wytrzymałego plastiku, który posiada dużą odporność na promieniowanie UV. Warte uwagi są też produkowane z naturalnego torfu biodegradowalne donice. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że torf jest dla ziemi źródłem składników odżywczych. Problematyczny może być też transport roślin, dlatego trzeba pamiętać o odpowiednich i skutecznych zabezpieczeniach.