Dobrej jakości nasiona kwiatów

Zarówno profesjonalni ogrodnicy, jak i amatorzy bardzo często wysiewają nasiona kwiatów. Obecnie można wysiać zarówno nasiona kwiatów jednorocznych, ale także roślin wieloletnich. Warto wiedzieć o tym, w jaki sposób to robić oraz jakie gatunki kwiatów można wysiewać.

Wybór odpowiednich nasion

Okazuje się, że wybór dobrej jakości nasion wcale nie jest takim prostym zadaniem. Ogromny wybór produktów w sklepach ogrodniczych sprawia, że pojawiają się wątpliwości dotyczące wyboru dobrej jakości nasion. Zaleca się jednak wybór znanych producentów, którzy są w stanie zagwarantować dobre plony. Lepiej zrezygnować z zakupu nasion od mało znanych producentów, gdyż może okazać się, że skiełkuje tylko niewielki procent nasion. Produkty te zakupić można w każdym sklepie czy centrum ogrodniczym. Są one również dostępne na internetowych stronach sklepów ogrodniczych. Jakie gatunki kwiatów można wysiewać? Ogromną popularnością cieszą się dziś jednoroczne gatunki kwiatów, takie jak aksamitki, goździki, cynie czy astry.

Wysiew nasion kwiatów

Wbrew pozorom, wysiew nasion jest bardzo prosty i nie wymaga dużo czasu. Nasiona najlepiej wysiewać najpierw na rozsady. Warto przystąpić do tego w lutym lub marcu. W ten sposób można sprawić, że rośliny zdecydowanie szybciej zakwitną. Oczywiście nasiona kwiatów można wysiewać wprost do gruntu, jednak trzeba się z tym wstrzymać do momentu, aż minie ryzyko pojawienia się późnych, wiosennych przymrozków. Nasiona po posianiu trzeba oczywiście podlać. Jeśli chodzi o nawadnianie rozsady, to warto użyć tutaj spryskiwacza, który delikatnie nawilży podłoże. Kiełkującym roślinom trzeba zapewnić odpowiednie warunki do wzrostu. Niezbędna jest im woda, ale przede wszystkim duża ilość światła. W maju kwiaty można wysadzać do gruntu. Wcześniej jednak warto je najpierw zahartować.

Wysiew nasion kwiatów może pomóc zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy. Duże sadzonki są bowiem droższe, dlatego też warto zainwestować w dobrej jakości nasiona, z których wyrosną wspaniałe kwiaty.