Dobra armatura do łazienki

Urządzanie łazienki to nie lada wyzwanie. Osoby zainteresowane tą tematyką, starają się wykonać nie tylko dobry projekt łazienki. Dbają oni o każdy element. Również, jeżeli chodzi o armaturę łazienkową. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy wybrać dobre baterie łazienkowe? Oferta producentów jest bardzo duża, dlatego nie będzie łatwo wybrać właściwy produkt, który będzie spełniał wymagania konsumenta.

Baterie dwu i jednouchwytowe

Decydując się na zakup tego elementu, należy zdać sobie sprawę z tego, że do wyboru są te, które mają jeden uchwyt, jak również te, posiadające dwa uchwyty. Zdecydowanie bardziej polecane są te baterie, które mają po dwa uchwyty, ponieważ dzięki temu w lepszy sposób można kontrolować przepływ wody.

Specjaliści od urządzania łazienki zalecają, aby podczas wyboru tego typu baterii do łazienki, sprawdzać uszczelki. Często można bowiem spotkać takie modele, które są nieszczelne. Tego typu błędów należy unikać.

Baterie naścienne i stojące

Jeżeli chodzi o rodzaje baterii łazienkowych z oferty hurtowni Rea, to do wyboru są te, które montowane są na ścianie, jak również stojące, montowane najczęściej na brzegu umywalki. Baterie naścienne są niezwykle funkcjonalne i bardzo estetyczne, ale wymuszają pewną rzecz – ich montaż należy zaplanować jeszcze na etapie projektowania łazienki, zdecydowanie przed położeniem płytek w łazience.

Baterie stojące należy zamontować w specjalnych otworach, jakie znajdują się w umywalce lub w wannie. W innym przypadku nie będzie można dokonać ich prawidłowego montażu.

Baterie podtynkowe

Jedna z najciekawszych propozycji, która odnajduje się w każdej łazience – niezależnie od stylistyki całego pomieszczenia, czy też powierzchni. Baterie podtynkowe są montowane przy wannach oraz przy prysznicach.

Charakteryzują się tym, że cała instalacja hydrauliczna umieszczona jest w ścianie, nie psując ciekawego efektu wizualnego. Minus – w przypadku awarii przy tego typu bateriach łazienkowych, należy liczyć się ze skuwaniem wszystkich płytek.