Do łazienki tylko kabina prysznicowa

Podczas remontu łazienki bardzo często zadawanym pytaniem jest to o wybór pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową. Debata na ten temat nigdy nie trwa długo, ponieważ gdy wchodzi w grę element ekonomiczny, prysznic nie ma sobie równych. 10 minutowy prysznic zużywa do 60 litrów wody. Kąpiel potrafi pochłonąć nawet do 300 litrów. Pytanie zatem nie jest co wybrać? Tylko jaką kabinę wybrać.

Najważniejszy jest rozmiar

Na rynku dostępnych kabin jest bardzo wiele. Zależnie od posiadanego metrażu mieszkania i łazienki, można pokusić się o niezwykle duże i bogato wyposażone wersje, których komfort kąpieli równać się można z tym dostępnym w najlepszych wannach z jacuzzi.

Skupmy się jednak na tych standardowych wersjach. Przyjmuje się, że kabiny prysznicowe od Impero powinny mieć podstawę wielkości 90×90 cm. Jest to wartość optymalna, która powinna zmieścić się do każdej łazienki i zapewnić swobodę ruchu podczas mycia. Jest to kabina na bazie kwadratu, jednak równie popularne są kabiny o jednym boku większym, czy też w kształcie ćwiartki koła. Wszystko zależne jest od warunków mieszkalnych i wyobraźni lokatorów.

Funkcje mycia

Oprócz określonych rozmiarów i kształtów kabiny prysznicowe podzielić jeszcze można na dwa typy: natryskowe i wielofunkcyjne.

Kabina natryskowa jest wszystkim znanym rozwiązaniem, które polega na obecności jednej głównej dyszy z której wydobywa się woda.
Wersja wielofunkcyjna posiada tych dysz znacznie więcej. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzanie masaży wodnych i innych znacznie bardziej komfortowych sposobów mycia niż w podstawowej wersji natryskowej. Związane jest to oczywiście ze znacznie wyższymi kosztami zakupu.