Czym jest umywalka podblatowa?

Umywalka podblatowa, wpuszczana w blat, to produkt ceramiczny przeznaczony do montażu w łazience. Produkty dostępne są w różnych wymiarach, które z łatwością można dopasować do potrzeb oraz wymagań konkretnego pomieszczenia.

Jak wybrać rozmiar umywalki podblatowej?

Stylowa umywalka podblatowa z ekspercilazienek tworzy spójną całość ze wszystkimi dodatkami. Aby ceramika właściwie spełniała swoją funkcję, a jej elementy nie były widoczne poza krawędziami blatu, konieczne jest precyzyjne jej dopasowanie. W związku z tym pierwszym krokiem jest dokładny pomiar łazienki, a następnym etapem wybór blatu. Dopiero wtedy można dopasować wymiary umywalki do rozmiaru blatu. Jej szerokość powinna być mniejsza od szerokości płyty. Warto także pamiętać, że rozmiar umywalki powinien być kompatybilny z dostępną przestrzenią. W małej łazience odpowiednia będzie mniejsza umywalka, natomiast w dużej- większa.

umywalka podblatowa biała

Pozostałe parametry umywalki podblatowej 

Istotną kwestią jest także kształt zlewu. Dostępne są modele takie jak: kwadratowe, owalne i prostokątne. Niektóre mają zaokrąglone, delikatne ranty, inne ostre, geometryczne. Wybór kształtu i designu zlewu zależy od aranżacji łazienki. W nowoczesnych, industrialnych wnętrzach świetnie pasują kwadratowe i prostokątne umywalki wpuszczone w blat zakończone ostrymi rantami. Natomiast w małych i wąskich łazienek-  prostokątne. Owalne zlewy zakończone łagodnymi krawędziami i zaokrąglonymi liniami wpisują się w stylistykę tradycyjnych wnętrz. Kolejnym etapem wyboru umywalki podblatowej jest kwestia otworów oraz dopasowania właściwej baterii. Ostatnim etapem jest montaż zlewu. Istotnym elementem praktycznym i dekoracyjnym jest uszczelniający silikon, którego kolor powinien pasować przede wszystkim do barwy blatu i umywalki, ale można go także dopasować do koloru fug łączących płytki.