Czym gres techniczny różni się od klasycznych kafli?

Płytki to najlepsze rozwiązanie do pomieszczeń, które są mocno użytkowane, a dodatkowo narażone na przykład na kontakt z wilgocią. O ile w łaziankach czy w przedpokoju doskonale sprawdzą się tradycyjne kafle, o tyle na klatce schodowej, w piwnicy, a garażu czy na tarasie lepiej zastosować gres techniczny.

Czym są gresy techniczne?

Gres techniczny to specjalny rodzaj kafli, który przeznaczony jest do pomieszczeń, które są szczególnie narażone na zniszczenia. Techniczne gresy powstają z mieszanki kamionek szlachetnych, przez co są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż klasyczne płytki. To idealne rozwiązanie do takich pomieszczeń jak klatki schodowe, piwnice, garaże, pomieszczenia gospodarcze. Antypoślizgowy gres będzie odporny na szuranie, kontakt z ostrymi przedmiotami, intensywne użytkowanie. Długo zachowa zadbany, estetyczny wygląd i będzie łatwy w utrzymaniu.

Rodzaje gresów dostępnych w sklepach

Dostępne w sklepach gresy techniczne różnią się nie tylko wyglądem (występują w odcieniach beżu, szarości, brązu, ale coraz częściej i w mocniejszych kolorach), ale i właściwościami. Dostępne w wielu odcieniach płytki mogą mieć powierzchnię polerowaną lub matową, dostępne są także gresy techniczne ze specjalną, wzmocnioną powłoką antypoślizgową, które idealnie nadają się do stosowania w pomieszczeniach o szczególnych wymaganiach. Sklepy budowlane mają w ofercie także gresy-schodnice – płytki z zabezpieczeniem antypoślizgowym, przeznaczone do kładzenia na schodach i gwarantujących pełnię bezpieczeństwa na przykład na klatkach schodowych czy stopniach znajdujących się na zewnątrz domu.