Bateria prysznicowa do twojej łazienki!

Bateria łazienkowa jest elementem każdej łazienki, które została wyposażona w kabinę prysznicową. Bardzo ciężko zdecydować się na odpowiedni sprzęt, który pozwoli nam cieszyć się długotrwałym użytkowaniem. Z pewnością warto dokładnie rozejrzeć się na rynku wyposażenia łazienek, tak by kupić odpowiednią baterię w sklepie online. Przy jej wyborze powinniśmy kierować się m.in. sposobem montażu, materiałem wykonania, funkcjami, a także wyglądem i sposobem użytkowania. Oto rady, które pomogą wybrać odpowiedni baterię prysznicową.

Sposób montażu baterii

modna bateria prysznicowaObecnie na rynku dostępne są baterie naścienne (tzw. natynkowe) oraz baterie podtynkowe. Baterie natynkowe są znacznie prostsze w montażu, a montuje się je bezpośrednio do doprowadzonych rur. Są znacznie tańsze od tych podtynkowych, ale także wyglądają mniej nowocześnie. Baterie podtynkowe wymagają umieszczenia samego mechanizmu pod tynkiem, natomiast na wierzchu znajdują się tylko uchwyty sterujące i wylewka. Pomimo licznych wad i nowoczesnego wyglądu są znacznie droższe i bardziej skomplikowane w montażu i serwisowaniu.

Materiał wykonania baterii prysznicowej

Kupując baterię prysznicową warto zwrócić uwagę na to, ile waży. Już od lat wiadomo, że jest to bardzo istotne. Lekkie baterie zazwyczaj są wykonane z mniej wytrzymałych materiałów. Najlepszy materiał dla baterii łazienkowej to mosiądz, którego jakość jest tym wyższa, im więcej miedzy zawiera. Miedź gwarantuje, że mosiądz jest bardziej elastyczny i tym samym bardziej odporny na uszkodzenia. Warto zwrócić uwagę czy bateria prysznicowa wykonana jest z mosiądzu.

Bateria prysznicowa – wygląd i funkcje

Zwracając uwagę na techniczne parametry, nie powinniśmy zapominać o wyglądzie baterii i funkcjach jakie ma spełniać. Wygląd musi być kompatybilny w kabiną prysznicową, ale także z reszta wyposażenia łazienki, tak by pasował do glazury i armatury łazienkowej. Funkcje jakie posiada bateria prysznicowa też są bardzo istotne. Należy zwrócić uwagę na na sterowanie temperaturą i poziomem przypływu, obecność termostatu itp.