Zestaw prysznicowy i jego poszczególne elementy

Aby codzienna kąpiel mogła być naprawdę przyjemna i wygodna, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie łazienki, a przede wszystkim prysznica. Może w tym pomóc zakup odpowiedniego zestawu prysznicowego: albo na drążku albo punktowego.

Jaki powinien być zestaw prysznicowy?

Powinny się w nim znaleźć elementy takie jak:
– Bateria, która powinna zadbać nie tylko o podawanie wody, ale też o jej oszczędzanie. Mile widziany będzie więc tutaj ogranicznik przepływu wody (tzn.blokada na uchwytach). Podobne ograniczniki stosuje się także dla temperatury.
– Słuchawka prysznicowa z rozmaitymi funkcjami, np. z różnymi strumieniami wody (zwykłym, deszczowym, masującym, mgiełką), a także z funkcją „eko”, która ogranicza przepływ wody. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie ważna wtedy, gdy nie posiada jej bateria. Dobra słuchawka musi posiadać też system anti-calc, to znaczy silikonowe wykończenie otworów. Sprawia to bowiem, że osadza się na nich o wiele mniej kamienia, a ten który się osadzi, jest łatwiejszy do usunięcia.
– Wąż prysznicowy odporny na skręcanie (może być wykonany z plastiku albo z metalu).
– Deszczownica, czyli duży panel przypominający wyglądem płaską słuchawkę prysznicową. Umożliwia ona wypuszczanie strumienia wody już znad czubka głowy.
– Odpowiednie uchwyty.
Prysznic warto wyposażyć dokładnie tak, jak się lubi, by korzystanie z niego było naprawdę komfortowe. Pomogą w tym na pewno kompleksowe zestawy prysznicowe – ważne jednak, aby były one jak najlepszej jakości.