Sposób na modne wykończenie łazienki

Czy płytki to jedyny sposób na modne wykończenie łazienki? Oczywiście nie, jednak współcześni Polacy i tak najczęściej sięgają właśnie po ten materiał wykończeniowy. Poniżej jeszcze kilka pomysłów na to jak zaaranżować w ciekawy sposób swoją łazienkę.

Płytki Venis do łazienki

Płytki to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykończenia łazienki. Warto postawić na te produkowane przez renomowane firmy, które odznaczają się nie tylko zachwycających designem, ale też mają świetną jakość i trwałość. Można zarekomendować tutaj na przykład płytki Venis rodem z Hiszpanii, na przykład w formie mozaiki, którą pięknie można wyłożyć strefę mokrą czyli miejsce w kabinie prysznicowej, a także ściany w pobliżu wanny i umywalki.

Wodoodporna tapeta

Płytki Venis to pierwszy polecane materiały do wykończenia ścian w łazience. Jeżeli ktoś jednak szuka rozwiązań mniej minimalistycznych niż piękne klasyczne płytki, z powodzeniem może sięgnąć na przykład po wodoodporną tapetę do łazienki. Za pomocą takiej łazienki można wyłożyć ściany nawet pod prysznicem, bo tapety te przygotowane są w taki sposób, że są wodoodporne i nie pleśnieją. Dzięki czemu łazienka może nabrać trochę bardziej szalonego charakteru, bo na przykład tapety często mają jakieś bogate w kwiatowe wzory.

Ściana wykończona za pomocą betonu

Ostatni pomysł to łazienka utrzymana w surowym i industrialnym stylu, w której ściany są wykończone za pomocą specjalnego betonu. Można pokusić się tutaj o specjalne betonowe płyty montowane na ścianach, albo zdecydować się na specjalną zaprawę betonową nakładaną odpowiednią techniką. Kluczową rolę będzie miał tutaj fachowiec zajmujący się takimi pracami. Powinna to być osobą, która ma już doświadczenie w pracy z takimi materiałami, bo tylko wtedy ten rodzaj wykończenia będzie prezentował się po prostu dobrze.