Czas na elementy dekoracyjne

O ciekawym udekorowaniu wnętrza marzy każdy właściciel nowo zakupionego mieszkania. Z ogromną uwagą przegląda oferty sklepów z akcesoriami i katalogi pełne gotowych inspiracji. Nawet w natłoku propozycji nie sposób nie zauważyć mozaiki, którą można wykorzystać w wielu miejscach.

Wiele możliwości

Mozaika szklana najczęściej kojarzona jest z łazienką. Trudno się dziwić. Jej wodoodporne właściwości i łatwość utrzymania higieny oraz czystości w naturalny sposób podsuwają pomysł, by mozaika szklana – https://www.ekspercilazienek.pl/mozaiki-szklane znalazła się właśnie w tym miejscu.
Tymczasem okazuje się, że ma ona również kilka innych zalet, dzięki którym szklaną mozaiką można udekorować niemal każde miejsce w domu. Jest odporna na zmiany temperatury, więc z powodzeniem można udekorować nią balkon.

Mozaika szklana jest obojętna na działanie wysokiej temperatury. To oznacza, że jest idealnym materiałem do zdobienia kominka. Sprawdzi się też w kuchni w okolicach kuchenki. Zwłaszcza, że do jej czyszczenia wystarczy zwykły płyn do naczyń.

Do wyboru, do koloru

Różnorodność barw, faktur i wykończenia mozaiki, jakie możemy znaleźć na rynku dają niczym nie ograniczone pole do popisu dla kreatywności. Można pokusić się o zrealizowanie swoich artystycznych pasji układając kolorową mozaikę w ciekawe wzory.
Sam montaż mozaiki szklanej nie jest skomplikowany. Mniej pracochłonne i żmudne jest układanie mozaiki sprzedawanej w formie plastrów klejonych na siatce, foli lub papierze. Jej układanie zajmuje zdecydowanie mniej czasu, niż w przypadku mocowania pojedynczych elementów. Daje jednak nieco mniej możliwości wkomponowania między matowo wykończone kostki elementu z brokatem.

Wybierając szklaną mozaikę warto zwrócić uwagę na jej grubość. Im będzie ona większa, tym ładniejszy efekt da załamujące się w niej światło. Warto pamiętać o tym, że szklana powierzchnia jest śliska. Jeśli więc zdecydujemy się umieścić mozaikę na podłodze, warto postawić na wykończenie antypoślizgowe.